Akıllı Telefonlara Profesyonel Çekim Kamerası Hem de Kablosuz

Olympus’un geliştirdiği, akıllı cep telefonları ile kullanılabilen Air A01, harici bir kamera. Bu cihaz daha önce Sony tarafından geliştirilen QX10 ve QX100 kameralara benziyor. Akıllı telefon ya da tabletlerle birlikte kullanılan Air A01, cep telefonu kameralarının erişemediği büyüklükte sensör yapısı, alan derinliği ve netlik sunuyor.

air101

Olympus’un aynasız fotoğraf makinelerinde kullandığı Micro Four Thirds sensör kullanan cihaz, 16 milyon piksellik çözünürlüğe sahip. Bayonet yapısını destekleyen tüm objektiflerle uyumlu çalışabilen kamera mobil fotoğrafçılığa meraklı fotoğraf severlerin ilgisini çekebilir.

air1012

Tıpkı Sony QX1’de olduğu gibi A01 kamera, kablosuz olarak  Android veya iOS akıllı telefonlara bir uygulama vasıtasıyla bağlanabiliyor. Uygulama sayesinde kameranın tüm özellikleri  kontrol ediliyor ve Wi-Fi üzerinden kamera görüntüleri aktarabiliyorsunuz.

Kamera üzerinde Tripot montaj yuvası, şarj bağlantısı için usb yuvası ve fotoğrafları kayıt için microSD yuvası bulunmakta.

air1013

Son olarak kameramız RAW görüntü çekebilir, 1080p video kaydı, saniyede 10 kare seri çekim modu ve 1/16000  maksimum deklanşör hızı ile güzel enstantaneler yakalayacak.

Bir inceleme videosu:

Kaynak: blog.gsmarena.com

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.