Android Telefonu Fare ve Klavye Olarak Kullanın

Akıllı telefonların kamera, görüntülü görüşme, sağlık ölçümleri, oyun vb. uygulamaları cebimize getirmiş olması yapabileceklerinin bunlarla sınırlı olduğu manasına gelmiyor. Hayatımızı kolaylaştıran bir çok uygulamayı barındıran akıllı telefonları pratik bilgisayar kullanımı için de kullanabiliriz.

Uzaktaki bilgisayarımızda çalan müziği değiştirmek istediğimizde üşeniyorsak eğer yardımımıza cep telefonumuz yetişebilir. Aklınıza wifi teknolojisiyle çalışan fare ve klavyeler gelebilir fakat kaba ve ağır yapılarıyla bunları kullanmaktansa telefonumuz işimizi rahatlıkla görecektir.

Sizde akıllı telefonunuzu fare ve klavye olarak kullanmak istiyorsanız eğer birkaç uygulama işinizi görecektir.

Intel Remote Keyboard: Ücretsiz ve kolay

Intel işlemcili bir bilgisayara sahipseniz Intel firmasının geliştirdiği Intel Remote Keyboard uygulamasından faydalanabilirsiniz.

1. Intel Remote Keyboard uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin.

2. Intel Remote Keyboard Host‘u Windows işletim sistemli bilgisayarınıza indirin ve kurulumu gerçekleştirin. İşletim sisteminizin versiyonu ile uyumlu (32-bit ya da 64-bit) aracı indirdiğinizden emin olun.

3. Android akıllı telefon ve Windows bilgisayarın aynı ağa bağlı olması gerektiğini unutmayın.

4. Android telefonunuzda Windows’lu bilgisayarınızı seçin.

5. Windows’lu bilgisayarınızda geniş şekilde QR kodu belirecektir. Bu kodu Android’li telefonunuzun kamerası ile tarayın, iki cihaz eşleştirilecektir.

Telefonu-Fare-ve-Klavye-Olarak-Kullanma-1

6. Ayarlamalar tamam. Artık akıllı telefonunuza fare ve klavye işlevi kazandırmış oldunuz.

Telefonu-Fare-ve-Klavye-Olarak-Kullanma-2

 

Eğer daha iyisini arıyorsanız aşağıdaki uygulama tam size göre.

Remote Mouse: Ücretli ve Daha İyi

Bu uygulama Android telefonunuzdaki varsayılan Android klavyesini kullanıyor. Kurulu uygulamalar için dahili bir uygulama launcher’ı mevcut. Kapatma, uyku modu, yeniden başlatma ve oturumu kapatma butonları var. Sesli giriş kabul ediyor ve 3G üzerinden de kontrol imkanı sağlıyor. Ücretsiz versiyonda arayüzün üst kısmında maalesef reklam bulunmakta. Fare imlecini kontrol ederken yanlışlıkla dokunulabilir.

Telefonu-Fare-ve-Klavye-Olarak-Kullanma-3

1.99 USD karşılığında ücretli sürüm satın alındığında ise reklamlar ortadan kalkıyor. iTunes, PowerPoint, Windows Media Player ve daha birçok uygulama için yürütme seçenekleri kolayca kontrol edilebiliyor.

Kaynak

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.