Ekran Görüntüsü Alma Programları

camtasia

 

Bugün ekran görüntüsü yakalama programları hakkında yazayım dedim. Bir çok site sahibinin kullandığı ekran yakalama programları yazıya dökemediğimiz, illaki görselle anlatabileceğimiz; yazılım kullanımları, görsel tasarımlar, oyun paylaşımları vb, uygulamaları anlatabilmemiz için ihtiyaç duyduğumuz araçlardır.

Ekran görüntüsü yakalama programları içinde en tercih edilenleri Camtasia Studio, CamStudio ve Free Screen Recorder programlarıdır. Bu programlar hakkında yeterli açıklama ve indirme linklerini aşağıda görebilirsiniz.

 

Camtasia-Studio

Camtasia Studio 8

Camtasia Studio , dünyada milyonlarca kullanıcısı olan, profesyonel bir ekran videosu çekme programıdır . Program ile HD görüntü kalitesinde ekran görüntüleri çekilip , Camtasia Studio programının geniş kapsamlı özellikleri ile düzenlenebilir .

Alanında en iyiler arasında olan Camtasia Studio, içerdiği birbirinden kaliteli efektler sayesinde çektiğiniz videoları profesyonelce düzenleyebilirsiniz . Video kesme , ses kesme , video ekleme , ses ekleme , resim ekleme gibi birçok özelliği olan Camtasia, son derece kullanışlı ve Türkçe dil desteğine sahip.

İndirme Linki: pCloud

 

camstudio

CamStudio

Program basit ve kolay kullanımlı arayüzü sayesinde her seviyeden bilgisayar kullanıcısı tarafından rahatça kullanılabilir. Araç çubuğu üzerinde yer alan kayda başlama, ara verme ve durdurma seçeneklerini kullanarak ekran videosunu çekebilirsiniz.

Ana menü üzerinden seçebileceğiniz ekran boyutu veya ekranın görüntüsünü almak istediğiniz bölümü ayarlayabilir ve ayrıca eklentiler sayesinde çektiğiniz videoları zenginleştirebilirsiniz.

Video seçenekleri, ses seçenekleri ve imleç seçenekleri üzerinden programla ilgili çeşitli ayarlara ulaşarak istediğiniz şekilde düzenlemeler yapabilirsiniz.

İndirme Linki: Tamİndir

 

Bandicam

Bandicam’ı benzerlerinden ayıran özellik ise programınoyun videosu kaydedebilme özelliği. Bu özellikten faydalanabilmek için kullandığınız video kaydetmeyazılımının OpenGL ve DirectX desteğine sahip olması gerekmekte. Hem OpenGL hem de DirectX’i destekleyen Bandicam ile tam ekran oyun videoları kaydedebiliyorsunuz. Ayrıca oyundaki FPS değerini gösteren bir sayacı da videolarınıza ekleyebilmektesiniz.

 

İndirme Linki: Tamİndir

 

free-screen-recorder

Free Screen Recorder

Free Screen Recorder kullanımı gayet kolay olan bir ekran görüntüsü kaydetme programıdır. Ekranda görmekte olduğunuz tüm işlemleri ve sesleri standart bir AVI video dosyası olarak kaydedebilir. Fare hareketleriniz, bir program başlatmanız, yazdığınız yazılar, tıkladığınız düğmeler vb.. her ne işlem yapıyorsanız Free Screen Recorder tarafından belirlediğiniz video ayarlarıyla kaydedilecektir. Farenizin işaretçisinin görünüm, altını çizmek istedğiniz yerler gibi değişik özellikleri de kullanabiliyorsunuz. Tümüyle ekran görüntüsünü kaydedebildiğiniz gibi sadece ekranın bir kısmını da kaydedebiiliyorsunuz. Bu programı eğitim videoları hazırlama işleminde kullanabilirsiniz.

 

İndirme Linki: Gezginler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.