Facebook’ta 360 Derece Fotoğraflar

Facebook’ta dolaşırken 360 Derece fotoğraflara son zamanlarda sıklıkla rastlar olduk. Gezmeyi seven ve gezdiği yeri fotoğraflayanların en büyük sıkıntılarından birisi; manzaraları sadece bir açıdan çekebiliyor olmalarıydı.   Halbuki birçoğumuz gittiğimiz düğün veya gezilerde bütün ortamı tek karede görmek isteriz. Hal böyle olunca devreye 360 derece fotoğraflar giriyor.

360 Derece Fotoğraf Nasıl Çekebilirim?

360 ° fotoğraf çekebilmek için Android ve IOS’lar için birçok uygulama bulunmaktadır. IOS için “Photo Sphere Camera” iş görürken  Android için Google Play’de bulabileceğiniz Googlenin ücretsiz uygulaması “Cardboard Camera” ile 360 ° fotoğraflar çekebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey uygulamayı indirip uygulamanın sizi yönlendirdiği gibi fotoğraflar çekmektir.

Peki Çektiğim 360  Derece Fotoğrafları  Facebok’ta Nasıl Paylaşırım?

Facebook’ 360 ° fotoğrafları yüklerken, normal fotoğraf yükleme işlemi ile aynı yapılıyor. Yapmanız gereken tek şey; fotoğraf paylaşırken, Galerinizde çektiğiniz 360 ° fotoğrafı bulmaktır. Gerisini facebook kendisi hallediyor zaten.

Çektiğim 360  Derece Fotoğraflar Nasıl Görünür?

Facebook’a attığımız 360 ° fotoğraflara ekranı sağa sola çevirerek bakabildiğimiz gibi, parmağımızla dokunarak’ta açıyı değiştirebiliriz. Aynı zaman 360 ° fotoğraflarımızın sağ tarafından küçük bir simge belirir. Bu simge bizim fotoğrafa şuanda  hangi açıdan baktığımızı gösterir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.