iOS 9 Beklediği İlgiyi Gördü

Apple’ın  İphone ve İpad cihazları için ürettiği yeni işletim sistemi iOS 9, kısa süre içinde bir çok iPhone ve iPad kullanıcısı tarafından yüklendi.

9 Eylül tarihinde düzenlediği etkinlikle iki yeni iPhone modelini tanıtan Apple, bu yeni akıllı telefonlarında İOS9 işletim sistemini kullanıyor.

Kısa süre önce ön siparişe sunulan cihazlar 25 Eylül tarihinde satışa çıkacak ve bu satışa sunulmadan önce firma daha önceki senelerde yaptığı gibi yeni işletim sistemini daha önceki cihazlar için yayınladı.

Yeni işletim sistemi iOS 9, Siri iyileştirmeleri, News uygulaması, yeni çoklu görev ekranı, gibi yeniliklerle gelirken, kısa sürede oldukça fazla kişi tarafından indirildi ve cihazlarına yüklendi.

Gelen bilgilere göre şu anda iOS 9, %50 yüklenme oranına ulaşırken, şu ana kadar firmanın sunduğu işletim sistemleri arasında bu kadar kısa sürede bu orana ulaşan ilk işletim sistemi olma özelliğine de sahip oldu.

iOS 9.0 mobil işletim sistemi Apple’ın daha önce satışa çıkardığı şu cihazlar için sunulmuştu:

iPhone modelleri olarak: iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus,iPhone 6S ve iPhone 6S Plus (Bu cihazlar iOS 9 ile sunulacak)

iPad modelleri olarak: iPad 2, iPad 3. nesil, iPad 4. nesil, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini, iPad mini 2 ve iPad mini 3, iPad Pro ve iPad Mini 4 (Bu cihazlar iOS 9 ile sunulacak)

iPod modelleri olarak: iPod Touch 5. nesil

 

Kaynak: www.maxicep.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.